Для кого цей курс
Для кого: для бухгалтерів, головних бухгалтерів.
Підтвердити та поглибити свої знання та практичні навички в обліку ПДВ, реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування.
Розібратись з формулою СЕА ПДВ та лімітом для реєстрації податкових накладних, правильно заповнювати та подавати декларацію та уточнюючий розрахунок, розуміти процес виникнення ПДВ при стосунках з нерезидентом.
Розуміти та застосовувати найпростіші оптимізаційні процеси.
На цьому курсі ви вивчатимете
Програма
-
Податок на додану вартість. Загальні поняття щодо порядку та строків реєстрації платником та анулювання. Наслідки несвоєчасної реєстрації та особливі акценти при анулюванні платником. Перехідні операції з платника ПДВ на неплатника ПДВ – врегульовуємо ситуації. Платник ПДВ – посеред місяця – як діяти.
-
Податкове зобов’язання та база нарахування. Основні моменти щодо визначення мінімальної бази по типових операціях. Особливості визначення бази оподаткування по іншим операціям: Комісійна торгівля, Ліквідація основних засобів, Безоплатна передача
-
Експорт товарів: дата та база оподаткування. Коли виникають зобов'язання при експорті товарів та послуг.
-
Імпорт товарів та послуг. Первинні документи та дати виникнення зобов'язань і підстави для податкового кредиту.
-
Визначення місця постачання послуг у разі: Придбання послуг від нерезидента, Надання послуг нерезиденту. Стандартні операції та особливі моменти. Покроковий аналіз договорів та визначення дати та бази нарахування податкових зобов’язань з ПДВ.
-
Податковий кредит. Право чи обов'язок включати ПДВ до складу податкового кредиту
-
Причини нарахування податкових зобов’язань «на себе» по вхідному податковому кредиту згідно статті 198.5 ПКУ.
-
Оподатковувані та неоподатковувані операції. Пропорційний розподіл вхідного ПДВ кредиту при здійснення різних видів операцій згідно статті 199 ПК. Визначення коефіцієнту розподілу. Процес його застосування та перерахунку.
-
Податкова накладна. Дата виписки, строки та умови реєстрації. Вивчаємо умови не блокування податкових накладних. Яка процедура для розблокування: будуємо алгоритм боротьби за право покупця на податковий кредит. Строки подання документів та оскарження рішень ДФС
-
Обов’язкові реквізити податкової накладної. Право на податковий кредит при помилках у обов’язкових реквізитах. Типи податкових накладних: «Звичайна» - на всі випадки життя, «Зведена» - на себе чи ритмічні поставки
-
Податкова накладна та основні питання правильного заповнення графи «ціна», «кількість» при частковій авансовій оплаті, «одиниця виміру»
-
Податковий кредит на підставі інших підтверджуючих документів: митні декларації, чеки, квитки
-
Розрахунки коригування до податкових накладних: ЩО? ДЕ? КОЛИ? Основні причини коригування згідно статті 192 ПКУ. Строки виписки та реєстрації. Коли реєструє покупець. Варіанти виписки РК до ПН у разі: Зміни ціни, кількості, номенклатури Помилково виписаної накладної Помилки у обов’язкових реквізитах
-
Практичне заняття із заповнення податкових накладних та розрахунків коригування
-
СЕА ПДВ: розуміти, впливати, користуватись. Облік коштів на ПДВ рахунку. Як працює формула при різних ситуаціях. Розглядаємо кожен компонент формули. Усі інструменти ЕККП для роботи із формулою та для отримання інформації по інших показниках.
-
Бухгалтерський облік ПДВ: знати і вміти. Відображення даних бухобліку в декларації по ПДВ. Як себе перевірити? Залишки та обороти по рахунках 6412,643 та 644 – коли виникають та що визначають.
-
Основні правила заповнення податкової декларації з податку на додану вартість. Додаток Д1 як обов’язковий додаток до всіх декларацій.
-
Причини та правила заповнення і подання інших додатків: Д2, Д3, Д4, Д5, Д6, Д7.
-
Бюджетне відшкодування та повернення коштів з ПДВ рахунку
-
Основні акценти для подання уточнюючого розрахунку та його заповнення.
-
Штрафні санкції по заниженню податкових зобов’язань, не своєчасній реєстрації податкових накладних. Карантинні послаблення.
-
Практичне заняття із заповнення декларації з ПДВ з додатками та Уточнюючого розрахунку (різні варіанти уточнень)